هفته بیست و چهارم بارداری

هفته-بیست-و-چهارم-بارداری

هفته بیست و چهارم بارداری

با ورود به هفته بیست و چهارم بارداری ،دیگر نمی توان تغییرات زیادی  را احساس کرد و تنها با استفاده از سونوگرافی می توانید  از وضعت جنین با خبر شوید و تغییرات آن را احساس کنید .

تا شانزده هفته اول بارداری  ،تنها می توان تغییرات جنین را احساس کنید .

تغییرات جنین در هفته بیست و چهارم بارداری

در این دوره از بارداری ،جهش بسیار زیادی برای رشد مغر جنین  ایجاد می شود .

ریه ها در  هفته بیست و چهارم بارداری بالغ می گردد  و با استنشاق در مایع آمنیوتیک ،هوا به داخل ریه ها راه پیدا می کند و  جنین می تواند روش صحیح تنفس کردن را یاد بگیرد .

تغییر در رنگ پوست جنین یکی دیگر از تغییراتی است که در این زمان رخ می دهد ،تا هفته بیست و چهارم بارداری پوست جنین شفاف است ،اما با ورود به این دوره از بارداری پوست حالت مات به خود می گیرد و تیره می شود .

در هفته بیست و چهارم بارداری فعالیت های جنین در داخل رحم به نسبت افزایش می یابد و مادر کاملا متوجه لگد زدن و حر کات دست و پای جنین می گردد .  همینطور مویرگ های خونی کوچک و ریز در این دوره از بارداری  در بدن جنین شروع به تشکیل شدن می کنند .

هفته-بیست-و-چهارم-بارداری

در حقیقت می توان گفت هفته بیست و چهارم بارداری  تغییرات بسیاری ایجاد می شود ، در زیر پوست جنین ، چربی ها تجمع می یابد که این توانایی را  ایجاد می کنند تا  جنین بتواند درجه حرارت بدن خود را با بدن مادر تطبیق سازند .

 در این زمان شما می توانید به راحتی با کمک انواع روش های سونوگرافی  ،چهره کودک خود را به خوبی مشاهده کنید ،زیرا دیگر تمام اجزای صورت جنین شکل یافته اند .

نکات مورد توجه در هفته بیست و چهارم بارداری

 بهتر است در این زمان از بارداری  از لباس های نخی و آزاد استفاده کنید

 لازم است تا پزشک خود را انتخاب کرده باشید ،اگر هنوز اعتماد کافی به پزشک خود ندارید، می توانید  در انتخاب خود تجدید نظر کنید ،هنوز زمان باقی مانده است .

در هفته ۲۴ تا ۲۸ بارداری ،پزشک دستور آزمایش غربالگری را می دهد . آزمایش غربالگری امری مهم است که باید حتما اجام شود  ،در آزمایشگاه ژنتیک معتبر انجام شود . آزمایشگاه ژنتیک سیتوژنوم با استفاده از تجهیزات مدرن و به روز می توان داده های معتبری را ارائه دهیم .

برخی از مطالب مفید و مرتبط در رابطه با هفته های بارداری

هفته بیستم بارداری

هفته شانزدهم بارداری

مشاوره ژنتیک

آزمایشگاه ژنتیک

انجام بررسی های سیتوژنتیکی

با تشکر مدیریت سایت مشاوره ژنتیک سیتوژنوم