هفته سی و نهم بارداری

هفته-سی-و-نهم-بارداری

هفته سی و نهم بارداری

باید گفت که دیگر بارداری تمام شده است و تنها با یک هفته ای دیگر نوزاد زیبای خود را در آغوش خواهید کشید فقط یک هفته به تولد نوزاد باقی مانده است. ممکن است که درد ناگهانی مادران را فرا گیرد که اصلا نگرانی ندارد و این درد را با جان و دل پذیرا هستید زیرا خواهان دیدن نوزاد هستند و مقداری نگران می باشند.

تغییرات جنین در هفته سی و نهم بارداری

نوزاد دیگر نیازی به کسیه ای آمنیوسنتز ندارد و کل اعضای بدنش شکل گرفته است و از ماندن در آن اتاقک کیسه ای خسته شده است زیرا جایش تنگ و فشرده می باشد. در هفته سی و نهم بارداری وزن جنین به ۳ کیلو ۵۰۰ رسیده و قدش ۵۱ سانتی متر می باشد.

هفته-سی-و-نهم-بارداری

تغییرات مادران در هفته سی و نهم بارداری

در این هفته رحم آماده ای زایمان چه به صورت زایمان طبیعی و یا زایمان سزارین می باشد و مقداری نرم و باز شده است. درد های رحمی رو به افزایش است و چنانچه این درد و فشارها هر ۱ دقیقه یک بار رخ دهد باید گفت که زمان زایمان فرا رسیده است و باید در اولین تماس به متخصص زنان یا ماما به بیمارستان مورد نظر مراجعه نماید. برای این کار بهتر است که حرکات جنین را کنترل کنید در صورتی که تکان های ناگهانی بخورد و یا این که به صورت ناگهانی بی حرکت شود باید حتما به پزشک یا متخصص زنان اطلاع داده شود.

چه مراقبت هایی باید در هفته سی و نهم صورت گیرد؟

در صورتی که خواهان زایمان طبیعی و یا زایمان سزارین هستید باید مشاورههای لازم را انجام دهند تا متخصص زنان بهترین گزینه را انتخاب کند.

اگر مادران در هفته سی و نهم بارداری دچار یبوست باشند در معاینه لگنی مشخص خواهد شد. چنانچه زایمان طبیعی را انتخاب کنند، عضلات رحم به دلیل دردهای زایمان باز می شود و اگر به ۱۰ سانتی متر رسیده باشد، نوزاد به راحتی قادر است که خارج شود. در طی این پروسه مادران باید تنفس های زیاد و روش شل سازی را اعمال کنند تا با زور زدن نوزاد خارج شود جهت تسهیل در این امر بهتر است که سر به چانه چسبیده شود و زور بزنید تا بعد از خارج شدن نوزاد متخصص زنان بتواند جفت را نیز خارج کند.

در تغذیه در هفته سی و نهم بارداری چگونه باید باشد؟

هفته سی و نهم بارداری اولین هفته ای است که نوزاد از بدن مادر تغذیه می کند و سینه ای مادران بزرگ و پر شیر می شود و به محض تولد نوزاد اولین تغذیه از پستان مادرش خواهد بود. ممکن است که  برخی از نوزادان آغوز( اولین شیری که بعد از زایمان از سینه مادر خارج می شود و زرد رنگ می باشد) را نپسندد. آغوز شیری است که از آنتی بادی و مواد مغذی می باشد که بسیار برای نوزاد مفید و مناسب می باشد. چون ویتامین D  در شیر مادران وجود ندارد متخصص زنان بلافاصله بعد از زایمان این قرص و مکمل آن را تجویز می کند. بهتر است که از تمام حبوبات و میوه ها و سبزیجات تازه استفاده شود تا در شیر نیز موثر واقع شود. بهتر است که جهت تقویت استخوان بندی نوزاد ۱۰۰۰ میلی گرم کلسیم در برنامه ای غذایی خود داشته باشید. برای رفع و جبران کمبود های آبی در بدن بهتر است که روزانه ۱۳ فنجان مصرف کنید.

تاکید می شود که در هفته ای سوم بارداری و علی الخصوص در این هفته از سوار شدن در هواپیما اجتناب شود و تحت هیچ شرایطی سوار هواپیما نشوید. بهتر است که در سه ماهه ای اول بارداری نیز از سوار شدن به هواپیما خودداری نمایید زیرا خطر سقط جنین بسیار می باشد.

در آزمایشگاه ژنتیک سیتوژنوم تمام آزمایشات و تست های لازم قبل از بارداری انجام می شود .دقت و صحت نتایج در آزمایشات امری مهم است در نتیجه در انتخاب آمایشگاه دقت کنید . شما می توانید برای مشاوره با شماره های زیر تماس بگیرید :

تلفن تماس : ۰۲۱۸۸۶۳۱۱۹۷

برخی از مطالب مفید و مرتبط در رابطه با هفته های بارداری

هفته سی و یکم بارداری

هفته بیستم بارداری

هفته شانزدهم بارداری

هفته بیست و نهم بارداری

مشاوره ژنتیک

آزمایشگاه ژنتیک

آزمایش بی خطر نیفتی

با تشکر مدیریت سایت مشاوره ژنتیک سیتوژنوم