هفته سی و چهارم بارداری

هفته سی و چهارم بارداری

هفته سی و چهارم بارداری

نوزاد شما در حال حاضر حدود ۴/۴ کیلوگرم  وزن و تقریبا ۱۸ سانتی متر  طول دارد . پوست جنین از هر زمان صاف تر است. سیستم عصبی مرکزی او به بلوغ می رسد ، و ریه هایش همچنان به بالغ شدن ادامه می دهد. اگر شما  در هفته سی و چهارم از بارداری دچار استرس هستید که شاید زایمانتان در این هفته از بارداری اتفاق بی افتد باید گفت در صورتی که نوزاد بین هفته سی و چهارم و سی و هفت بارداری متولد شد ،هیچ گونه مشکل ،سلامتی او را تهدید نمی کند .

در طول چند هفته گذشته، ما بحث کرده ایم که بدن نوزاد شما با تشکیل چربی زیر پوست شروع به رشد کرده است .این بخش مهمی از پیشرفت است زیرا این  ذخایر چربی به کودک کمک می کنند که دمای بدن خود را بعد از زایمان تنظیم کند.

سیستم عصبی مرکزی به بلوغ ادامه می دهد و ریه ها به خوبی توسعه یافته اند اگر شما به للی زایمان زودرس دچار استرس شده ایدباید گفت که  که نوزادان بین ۳۴ و ۳۷ هفته که به دنیا بیایند هیچ گونه مشکل سلامتی آن ها را تهدید نمی کند .

هفته سی و چهارم بارداری

هفته سی و چهارم بارداری

مادر در هفته سی و چهارم بارداری

مهم است که به یاد داشته باشید که بارداری هر زن متفاوت است، بنابراین اندازه گیری های شما ممکن است متفاوت از سایر زنان باردار باشد. مهمترین چیز این است که رحم شما با سرعت ثابت رشد می کند.

به طور معمول میزان مایع آمنیوتیک بین ۳۴ تا ۳۶ هفته است. در هفته  سی و هفتم بارداری میزان مایع آمنیوتیک شروع به کاهش می کند تا فضای بیشتری برای نوزاد فراهم شود.

توصیه های لازم برای مادران در هفته سی و  چهارم  بارداری

مرحله اول زایمان زمانی اتفاق می افتد که دهانه رحم به ۱۰ سانتی متر گسترش یافته است. به طور معمول یک زن پس از وارد شدن به مرحله اول، زمانی که انقباضات رحم   هر ۵ دقیقه  اتفاق می افتد ،  و لازمن است تا به بیمارستان مراجعه کنید .

مرحله  بعدی کار شامل تحویل جفت می  باشد . به طور معمول ۵ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد تا جفت منتقل شود.

لازم به ذکر است که ،یکی از بهترین راههای جلوگیری از اپیزیوتومی و بدن شما برای تولد نوزاد شما، ماساژ پیروینیوم است.

بیشترین ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی توصیه می کنند که این شروع مراقبت   از هفته سی و چهارم بارداری آغاز گردد . در مورد چگونگی ماساژ پیروینیوم خود، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید.

در آزمایشگاه ژنتیک سیتوژنوم تمام آزمایشات و تست های لازم قبل از بارداری انجام می شود .دقت و صحت نتایج در آزمایشات امری مهم است در نتیجه در انتخاب آمایشگاه دقت کنید . شما می توانید برای مشاوره با شماره های زیر تماس بگیرید :
تلفن تماس : ۰۲۱۸۸۶۳۱۱۹۷

فعالیت های لازم در هفته س و چهارم بارداری

در این زمان از بارداری ممکن است هر لحظه زایمان رخ دهد در نتیجه آماده باشید و برای وقوع آن برنامه ریزی کنید .این برنامه ریزی می تواند به کاهش استرس در این دوران کمک کند . در صورتی که فرزندان دیگری دارید حتما  در این هفته از بارداری به فکر نگهداری از بقیه فرزندانتان توسط  شخص دیگیری باشید .

برای کاهش استرس بهتر است از بستگان نزدیک خود بخواهید که کارهایی که مربوط به امور زندگی شما هست را در زمانی که در بیمارستان بستری  هستید را متقبل کند .

توصیه های لازم در هفته سی و چهارم بارداری

شکم شما در این زمان از بارداری به اندازه کافی بزرگ شده است ،در نتیجه پاها و دست هاتیان دچار ورم می باشند که می تواند تحمل شرایط را کمی دشوار کند ،توصیه می شود برای داشتن احساس راحت تر بر بالشت تکیه دهید و قامت خود را صاف نگهدارید این روند سبب می گردد تا از سوزش یر دل شما به نسبت کم کند .

توصیه می شود در ماه های اخر بارداری ،خوردن غذا با طعم های متفاوت را تجربه کنید زیرا این امر کمک می کند که زمانی که خوردن غذاهای جامد را برای کودک خود آغاز کردید،  با طعم آن ها آشنا باشد .

ممکن است با افزایش وزن در این هفته از بارداری رگ های واریسی بر پاهای شما نمایان شود ،برای کنترل می توانید پاهای خود را از سطح بدن بالاتر نگه دارید ،همچنین پوشیدن جوراب واریس به کنترل کمک می کند .

با رعایت نکات ذکر شده می تواندی بارداری به دور از استرس و خطر داشته باشید .

برخی از مطالب مفید و مرتبط در رابطه با هفته های بارداری

هفته سی و یکم بارداری

هفته بیستم بارداری

هفته شانزدهم بارداری

هفته بیست و نهم بارداری

مشاوره ژنتیک

آزمایشگاه ژنتیک

با تشکر مدیریت سایت مشاوره ژنتیک سیتوژنوم