تشخیص پدر و مادر واقعی

تشخیص پدر و مادر واقعی

تشخیص پدر و مادر واقعی و تعیین هویت

فرزند خواندگان و سایر افراد با والدین ناشناخته می توانند از آزمایش DNA برای تشخیص پدر و مادر واقعی و یافتن ارتباط با خانواده های بیولوژیکی خود استفاده کنند یا اطلاعات بیشتری در مورد اجدادشان به دست آورند.

آزمایش DNA همیشه پاسخ سریعی برای پیدا کردن ریشه های بیولوژیکی نمی دهد، اما با برخی تحقیقات سنتی از جمله سلسله شناسی و آزمایش DNA، بسیاری از افراد موفق شده اند! اگر تشخیص پدر و مادر واقعی تان برای شما مهم است، این مقاله می تواند در شروع کار به شما کمک کند.

قدم اول – انجام آزمایش DNA

اگر می خواهید با خانواده بیولوژیکی خود ارتباط برقرار کنید یا به دنبال تشخیص پدر و مادر واقعی خود هستید، در قدم اول یک آزمایش DNA اتوزومی انجام دهید. آزمایش DNA اتوزومال توسط مردان یا زنان می تواند انجام شود و ممکن است در 5 تا 6 نسل از مادر یا پدر قابل تشخیص باشد.

تطبیق DNA چیست؟ مطابقت DNA، که گاه به آن “تطابق پسر عموها” گفته می شود، نتیجه بررسی داده های DNA شما با داده های DNA دیگران است تا برای شناسایی بخش های مطابق با کروموزوم ها که نشانگر روابط خانوادگی است، مقایسه شود. میزان ارتباط شما با دیگری بستگی به میزان DNA شما و یک شخص دیگر دارد.

قدم دوم – در چند شرکت تست را بررسی کنید

شرکت های بزرگ آزمایش DNA به مقایسه DNA شما با DNA سایر افرادی که در همان شرکت تست گرفته اند کمک می کند. به همین دلیل، بسیاری از متخصصان ژنتیک پیشنهاد می کنند که در صورت امکان، فرزند خواندگان پرونده DNA خود را در سایر وب سایت های DNA بارگذاری کنند یا در چند شرکت DNA را آزمایش کنند. اگر با بیش از یک شرکت همکاری کنید، DNA شما با استخر بزرگتری از بستگان بالقوه مطابقت خواهد یافت.

قدم سوم – بررسی مطابقت DNA

هنگامی که DNA شما فرایند آزمایش را پشت سر گذاشت، اکثر شرکت ها یک لیست مطابقت با DNA را در اختیار شما قرار می دهند. بررسی مراحل DNA شما مرحله بعدی است. اگرچه ممکن است شما یک تطابق با والدین را در لیست تطابقات خود پیدا نکنید، احتمالاً یک تطابق نیمه خواهر و برادر، یک تطابق پسر عموی نزدیک یا یک تطابق پسر عموی دورتر پیدا خواهید کرد. اگرچه یک تطابق نزدیک با پسر عموی دوم یا نزدیکتر ایده آل است، ممکن است یک فرزند خوانده در هنگام کسب اطلاعات بیشتر درباره تطابق DNA دورتر، در ارتباط با خانواده بیولوژیکی خود موفق باشد.

قدم چهارم – رسیدن به نتیجه

مرحله چهارم دستیابی به نتایج DNA شما از طریق سیستم اطلاع رسانی آزمایشگاه است. هنگام استفاده از آزمایش DNA برای یافتن خانواده بیولوژیکی خود، موارد زیر را قبل از رسیدن به آن ها در نظر بگیرید.

مطابقت با DNA شما ممکن است نتواند به شما در تعیین والدین یا خانواده تان کمک کند.
تولد شما و فرزند خواندگی بعدی شما ممکن است مخفیانه انجام شده باشد.
خانواده بیولوژیک شما ممکن است مایل به برقراری ارتباط با شما نباشند.
با توجه به این ها و موارد دیگری که باید در نظر بگیریم، فرزند خوانده ها هنگام آمادگی برای برداشتن قدم بعدی و رسیدن به خانواده بیولوژیکی خود، چه باید بکنند؟ برای الهام بخشی، داستان سارا را می خوانیم که پس از انجام آزمایش DNA به خانواده پدری متولد شده در آن پی برد.

داستان تشخیص پدر و مادر واقعی سارا

سارا در بدو تولد به سرپرستی گرفته شد، و هدف اصلی او از آزمایش DNA این بود که در مورد اجداد خود بداند که از کجا آمده است و بتواند به نوعی یک خانواده پیدا کند. او فکر می کرد که اگر والدین بیولوژیک خود را در این فرآیند پیدا کند “عالی خواهد بود”.

سارا DNA خود را آزمایش کرد اما فرایند تجزیه و تحلیل نتایج DNA بسیار سخت و طولانی بود. او به کمک یک متخصص، شجره نامه حرفه ای ثبت کرد. لیست های مربوط به مطابقت DNA از شرکت های آزمایش چندگانه، کلید یافتن خانواده وی بود. متخصص شجره نامه چند تطابق پسر عموی اول را پیدا کرد و یکی از آن ها به برخی سوالات پاسخ داد.

پسر عموی اول قبلاً یک درخت خانوادگی نداشت، اما با استفاده از تحقیقات سنتی شجره شناسی، آن ها توانستند یک شجره نامه تهیه کنند. سپس، با داشتن اطلاعات محدود به فرزند خواندگی، سارا فهمید که پدر بیولوژیکی او احتمالاً یکی از عموهای پسر عموی تازه وارد اوست. اولین پسر عموی سارا سعی در کمک به او داشت و از سایر پسر عموی های خود خواست برای آزمایش DNA، برای تعیین این که چه کسی پدر سارا بوده است همکاری کنند، اما همه پسر عموها حاضر به انجام آزمایش نیستند.

اگرچه سارا هنوز نمی داند که کدام یک از عموها پدر خودش است، اما او توانسته تصاویر و داستان های خانوادگی را با اولین پسر عموی خود تبادل کند. همین اواخر، پسر عموی او برخی از دستور العمل های آشپزی مادربزرگشان را برای سارا ارسال کرد. سارا می گوید “من هرگز دستپخت مادربزرگ خود را نخواهم خورد”.

امید و پشتیبانی از فرزندان

بسیاری از داستان ها پیوندهای شاد خانواده های بیولوژیکی را از طریق تطبیق DNA نشان می دهند، اما همه داستان ها به یک شکل پایان نمی یابد. بسیاری از فرزند خواندگان که مایل به دانستن داستان مشابه خود هستند ممکن است از نحوه جستجوی خانواده بیولوژیکی خود ناامید شوند.

آزمایش DNA می تواند راهی را برای شما فراهم کند تا از سرگذشت ژنتیکی خود و این که از چه خانواده ای آمده اید، مطلع شوید. قبل از هر اقدامی نیاز است که با یک مشاور ژنتیک صحبت کرده و با روند کار آشنا شوید. همین الآن وقت مشاوره ژنتیک آنلاین رزرو کنید.


تشخیص پدر واقعی جنین قبل از تولد