هزینه آزمایش ایدز

هزینه آزمایش ایدز

هزینه آزمایش ایدز

هزینه آزمایش ایدز به چه صورت است؟ آزمایش ایدز، آنتی بادی های موجود در خون را بررسی می کند. گاهی ممکن است فردی از نظر سلامتی کاملا طبیعی به نظر برسد اما تست ایدز برای این بیمار مثبت باشد. راه مطمئن و صحیح برای تشخیص تست ایدز انجام آزمایش خون در آزمایشگاه می باشد. برای هزینه آزمایش ایدز تعرفه مشخصی قرار دارد که ممکن است این هزینه به مقدار کاملا جزئی دچار تغیر در هر آزمایشگاه شود.

زمانی که ویروس ایدز به بدن انسان وارد می شود در مدت دو هفته تا شش ماه علائم خود را نمایان می کند.

باید گفت در این دوران هم فرد می تواند دیگران را آلوده کند با وجود این که هیچ کدام از علائم ابتلا به ایدز را نداشته باشد.

اگر فردی مشکوک به ایدز می باشد برای تست ایدز بهتر است به آزمایشگاه ها و مراکز انتقال خون مراجعه کند.

اگر بیمار دارای علائم ابنلا به ایدز می باشد و درآزمایشگاه تست او منفی بود بهتر است سه ماه بعد در صورت تدام رفتارهای پر خطر ایدز برای گرفتن ازمایش به آزمایشگاه مراجعه کند.

خیلی از افراد به دلیل هزینه آزمایش ایدز از انجام این آزمایش امتناع می کنند. در بسیاری از مراکز درمانی، مشاوره و انجام تست ایدز برای افراد کاملا رایگان گرفته می شود.

دلایل انجام آزمایش ایدز

در صورتی که آزمایش ایدز برای فردی مثبت باشد پزشک می تواند به دقت سلامت فرد را مورد بررسی قرار دهد. افرادی که مبتلا به HIV هستند نیز با رعایت توصیه های پزشک می توانند سال ها به زندگی خود ادامه دهند. پزشک می تواند با جدیت و دقت بیشتری علائم را برای بیمار پیگیری کند.

همچنین در صورت مثبت بودن تست HIV فرد بهتر می تواند تصمیمات آینده خود را بگیرند از جمله این تصمیمات تشکیل خانواده می باشد.

انجام آزمایش ایدز برای چه افرادی امری الزامی می باشد ؟

  • با فرد آلوده تماس جنسی محافظت نشده داشته باشند
  • ابتلا به بیماری های آمیزشی مثل سفلیس، تبخال و…
  • استفاده از سوزن و سرنگ مشترک
  • با فردی که تزریق کننده مواد مخدر می باشند تماس جنسی محافظت نشده داشته باشند
  • استفاده از مشروبات الکلی و مواد مخدر قبل از رابطه جنسی
  • مورد تجاوز و سو استفاده های جنسی قرار گرفته باشند