سن تزریق واکسن اچ پی وی

سن تزریق واکسن اچ پی وی

هر کشوری قوانین خود را در مورد برنامه‌های واکسیناسیون دارد. در بسیاری از کشورهای پیشرفته، سن تزریق واکسن اچ پی وی برای تمامی گروه‌ها از دوران کودکی توصیه می‌شود. به گزارش سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC)، همه افراد اعم از زن و مرد اگر قبلاً به طور کامل واکسینه نشده باشند تا سن 26 سال باید واکسن HPV را دریافت کنند. این واکسیناسیون HPV برای افراد بالای 26 سال توصیه نمی‌شود. در ادامه به چند سوال رایج در مورد واکسن HPV برای کودکان و نوجوانان از زبان CDC پاسخ می‌دهیم.

سن تزریق واکسن اچ پی وی برای کودکان چگونه است؟

واکسن اچ پی وی دو دوز دارد که با برنامه زیر باید تزریق شود:

  1. دوز شماره 1: 11 تا 12 سال (می‌توان از 9 سالگی شروع کرد)
  2. دوز شماره 2: 6 تا 12 ماه پس از اولین دوز
  3. کودکان 11 تا 12 ساله باید دو دوز واکسن HPV را با فاصله 6 تا 12 ماه دریافت کنند. واکسن HPV را می‌توان از سن 9 سالگی تزریق کرد.
  4. کودکانی که سری واکسن HPV را در روز تولد 15 سالگی یا بعد از آن شروع می کنند، نیاز به سه دوز دارند که در طی 6 ماه تجویز می‌شود.

چه کسانی باید آزمایش HPV انجام دهند؟

نکات مهمی که در مورد واکسن HPV باید بدانید

  1. سن تزریق واکسن اچ پی وی 11 تا 26 سال می‌باشد اما برخی از بزرگسالان 27 تا 45 ساله که قبلاً واکسینه نشده‌اند، ممکن است پس از صحبت با پزشک خود در مورد خطر ابتلا به عفونت های جدید HPV و مزایای احتمالی واکسیناسیون برای آن‌ها، واکسن HPV را دریافت کنند.
  2. واکسیناسیون HPV در بزرگسالان سود کمتری دارد، زیرا افراد بیشتری در این محدوده سنی قبلاً در معرض HPV قرار داشتند.
  3. واکسیناسیون HPV از عفونت‌های سرطان زا و پیش سرطانی‌ جلوگیری می‌کند.
  4. عفونت‌های HPV و پیش سرطان‌های دهانه رحم (سلول‌های غیرطبیعی روی دهانه رحم که می‌توانند منجر به سرطان شوند) از سال 2006، زمانی که واکسن‌های HPV برای اولین بار در ایالات متحده استفاده شد، کاهش یافته است.

نویسنده و مترجم: دکتر سارا فرخی مشاور ژنتیک

آزمایش HPV چگونه انجام می‌شود؟

Leave A Comment