تفاوت علائم کرونا، آنفولانزا و آلرژی

تفاوت علائم کرونا، آنفولانزا و آلرژی

تفاوت علائم کرونا، آنفولانزا و آلرژی

مطمئن نیستید که COVID-19 دارید؟ در این مقاله در مورد تفاوت علائم کرونا، آنفولانزا و آلرژی صحبت می کنیم.
خستگی و بدن درد از علائم آنفلوانزا و ویروس کرونا است، اما آنفلوانزا معمولاً باعث تنگی نفس نمی شود.
کارشناسان خاطرنشان می کنند که ویروس کرونا، آنفولانزا و آلرژی علائم مختلفی دارند.
علائم اصلی ویروس کرونا جدید تب، خستگی، سرفه و تنگی نفس است.
آلرژی علائم مزمن بیشتری دارد و شامل عطسه، خس خس سینه و سرفه است.
آنفولانزا علائمی شبیه ویروس کرونا دارد، مانند تب و بدن درد، اما آنفلوانزا معمولاً باعث تنگی نفس نمی شود.
اگر آبریزش بینی یا خارش چشم دارید، به این معنی نیست که ویروس کرونا ویروس جدید دارید.

با این حال، اگر سرفه، خستگی و تب دارید، ممکن است مبتلا به COVID-19 باشید. همچنین آنفلوانزای فصلی نیز محتمل است.

“همه علائم به طور یکسان ایجاد نمی شوند. گرچه ممکن است به نظر برسد که ویروس کرونا دارید، ممکن است شما به سادگی دچار آلرژی فصلی یا آنفلوانزا شده باشید. »

تفاوت علائم کرونا، آنفولانزا و آلرژی

Ramzi Yacoub، فارم دی، مدیر داروسازی SingleCare ، افزود: “علائم بسیاری از سرماخوردگی، آنفولانزا و COVID وجود دارد که مشابه هستند و تشخیص آن ها ممکن است دشوار باشد.” “همه آن ها توسط ویروس ها ایجاد می شوند، اما ویروس های مختلف باعث هر یک از این عفونت ها می شوند.”

وی افزود: “با این حال، یك تفاوت اساسی بین این سه مورد از علائم ویروس کرونا است. تنگی نفس علامت شایع COVID-19 است که قبل از ایجاد ذات الریه رخ می دهد. به طور کلی، آنفولانزا یا سرماخوردگی باعث تنگی نفس نمی شود مگر این که به ذات الریه پیشرفت کند، در این صورت شما باید با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود تماس بگیرید. “

دکتر سوبینوی داس، مدیر ارشد پزشکی در Tivic Health، گفت که سرماخوردگی به ندرت باعث تنگی نفس پس از ایجاد تب می شود.

وی افزود: “آنفلوانزا از COVID-19 بسیار تقلید می کند، اما تنگی نفس معمولاً به اندازه COVID-19 شدید نیست.” با COVID-19، تنگی نفس اغلب 5 تا 10 روز پس از اولین علامت تب رخ می دهد.

عطسه علامت نیست
آبریزش بینی، درد صورت، آبریزش پس از عمل بینی و خارش چشم از علائم رایج آلرژی یا سرماخوردگی است و معمولاً برای COVID-19 نیست.

طبق منبع معتبر سازمان بهداشت جهانی (WHO) “رایج ترین علائم COVID-19 تب، خستگی و سرفه خشک است.” “برخی از بیماران ممکن است درد، گرفتگی بینی، آبریزش بینی، گلودرد یا اسهال داشته باشند.”

“در گزارشی از بیش از 1000 بیمار از چین، گرفتگی بینی فقط از هر 20 بیمار در یک نفر دیده می شود.”

علائم COVID-19 معمولاً 2 تا 14 روز پس از مواجهه ظاهر می شود.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) علائم COVID-19 را به این صورت لیست می کند:

 • تب یا لرز
 • سرفه
 • تنگی نفس یا دشواری در تنفس
 • خستگی
 • درد عضله یا بدن
 • سردرد
 • گلو درد
 • از بین رفتن چشایی یا بویایی
 • احتقان یا آبریزش بینی
 • حالت تهوع یا استفراغ
 • اسهال

با این حال، طبق WHO “برخی از افراد آلوده می شوند اما هیچ علائمی پیدا نمی کنند و احساس ناراحتی نمی کنند”.

این افراد حتی اگر احساس بیماری نکنند هنوز هم می توانند ویروس را به اطرافیان منتقل کنند.

آلرژی علائم مزمن دارد

COVID-19، مانند آنفلوانزا یا سرماخوردگی، یک بیماری حاد است، به این معنی که افراد تا زمانی که علائم شروع نشوند، احساس خوبی دارند.

از طرف دیگر، آلرژی “معمولاً مزمن است و با علائم خاموش و دراز برای هفته ها، ماه ها یا حتی سال ها بروز می کند”

“آلرژی نباید باعث تب و بدن درد شود.” “به طور کلی، هیچ سرفه ای وجود ندارد مگر این که تخلیه بینی زیادی داشته باشید.” آلرژی همچنین ممکن است باعث خس خس سینه شود، به ویژه در افراد مبتلا به آسم.

“علائم آلرژی در محیط متفاوت است: با قرار گرفتن در معرض گرد و غبار، گرده گل، یا شوره حیوانات بدتر می شود، در حالی که علائم سرماخوردگی بدون توجه به زمان روز، آب و هوا، محل سکونت یا سایر عوامل محیطی ادامه می یابد.”

همچنین، مانند COVID-19، “سرماخوردگی به احتمال زیاد علائم عمومی مانند تب، سردرد و بدن درد دارد، در حالی که آلرژی معمولاً فقط دستگاه تنفسی را تحت تأثیر قرار می دهد.” علائم آلرژی با آنتی هیستامین و سایر داروهای خاص آلرژی بهبود می یابد. سرماخوردگی بیشتر به مواد ضد احتقان، استامینوفن، مایعات و استراحت پاسخ می دهد. “

با بازگشایی برخی مدارس، CDC دستورالعمل های جدیدی را در مورد تفاوت علائم COVID-19 با آلرژی های فصلی منتشر کرد.

این آژانس خاطرنشان کرد: مواردی مانند تنگی نفس، سرفه، خستگی، سردرد و گلو درد می تواند علائم COVID-19 یا آلرژی باشد.

خارش چشم و عطسه به طور کلی فقط علائم آلرژی است.

تب، درد عضلانی، از دست دادن چشایی یا بویایی، حالت تهوع و اسهال با COVID-19 همراه است و نه آلرژی.

CDC توصیه می کند که همه افراد در مکان های عمومی که حفظ فاصله 2 متر از دیگران دشوار است، از ماسک صورت پارچه ای استفاده کنند. این به کاهش سرعت ویروس در افراد بدون علائم یا افرادی که نمی دانند به ویروس مبتلا شده اند کمک می کند. ماسک های پارچه ای صورت باید در کنار حفظ فاصله فیزیکی استفاده شوند.
استفاده از ماسک های جراحی و N95 برای کارکنان مراقبت های بهداشتی بسیار مهم است.

تفاوت علائم کرونا و آنفولانزا

علی رغم برخی همپوشانی ها، علائم معمول COVID-19 بیشتر از سرماخوردگی (آبریزش بینی یا گرفتگی بینی) شبیه آنفولانزا (تب، سرفه، گلودرد، آبریزش بینی یا گرفتگی بینی، درد عضلات یا بدن، سردرد، خستگی) است. در مقابل علائم سرماخوردگی ( گلو درد، سرفه، احتقان، دردهای جزئی بدن، سردرد خفیف، عطسه، تب درجه پایین، بی حسی) است.

از نظر تمایز بین آنفولانزا و COVID-19، تشخیص تقریباً غیرممکن است، به همین دلیل است که به افراد توصیه می شود واکسیناسیون آنفلوانزا انجام دهند تا حداقل بتواند خطر ابتلا به آنفولانزا را با توجه به سایر موارد به حداقل برساند. تب، بدن درد، سرفه، عطسه می تواند به طور مساوی به هر دو نسبت داده شود، بنابراین در واقع به این معنی است که اگر نگرانی برای آنفولانزا وجود دارد، نگرانی برای COVID-19 وجود دارد.

اگر یک مورد خفیف COVID-19، آنفولانزا یا سرماخوردگی دارید، درمان در جهت مدیریت علائم است.

به طور كلی، استامینوفن برای تب ها توصیه می شود. قطره های سرفه و شربت های سرفه همچنین می توانند به ترشحات مخاط کمک کنند. اگر گرفتگی بینی همراه باشد، ممکن است آنتی هیستامین ها مفید باشند.

مواردی که می تواند تهدید کننده زندگی باشد

موارد خفیف COVID-19 تقریباً 2 هفته طول می کشد. خوشبختانه، اکثر قریب به اتفاق موارد خفیف است.

تقریباً هیچ کس از سرماخوردگی نمی میرد. و بیشتر آلرژی های فصلی خطرناک و آزار دهنده هستند.

با این حال، آنفلوانزا سالانه در ایالات متحده بین 12000 تا 61000 مورد مرگ معتبر ایجاد می کند.

COVID-19 می تواند منجر به مرگ و میر بیشتری شود زیرا به راحتی منتقل می شود، جمعیت فاقد هرگونه مصونیت در برابر بیماری هستند و عوارض در موارد جدی ممکن است شامل ذات الریه خطرناک باشد.

اگر احساس بیماری می کنید یا فکر می کنید در معرض COVID-19 قرار گرفته اید، باید حداقل 2 هفته خود را قرنطینه کنید. به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، برای جلوگیری از گسترش بیشتر بیماری اطمینان حاصل کنید.

علائم شدید COVID-19 که نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارند عبارتند از: دشواری در تنفس، درد مداوم یا فشار در قفسه سینه، گیجی، لب ها یا صورت مایل به آبی، که طبق گفته CDC، این موارد نشان دهنده کمبود اکسیژن در جریان خون است. .

منبع WHOTrusted گفت: “از هر شش نفری که به COVID-19 مبتلا می شود، یک نفر به شدت بیمار می شود و در تنفس دچار مشکل می شود.” “افراد مسن و کسانی که دارای مشکلات پزشکی اساسی مانند فشار خون بالا، مشکلات قلبی یا دیابت هستند، به احتمال زیاد به بیماری جدی مبتلا می شوند.”

علائم اولیه آنفولانزا

واکسن آنفولانزا