هفته سی و پنجم بارداری

هفته سی و پنجم بارداری

هفته سی و پنجم بارداری

هفته سی و پنجم بارداری ماه چندم است؟ در این هفته از بارداری مادر باید چه غذاهایی بخورد؟ آیا امکان زایمان زودرس در هفته سی و پنجم بارداری وجود دارد؟ حرکات جنین در این هفته از بارداری باید چه میزان باشد؟ تمام این موارد سوال هایی است که ذهن مادران را به خود درگیر می کند. در این مقاله در رابطه با موقعیت جنین و مادر در هفته 35 بارداری صحبت می کنیم.

بیشتر مادرارن در این هفته از بارداری تصور می کنند که کارهای ناتمام بسیاری دارند. تمام این ها به دلیل استرس های ناشی از رسیدن به زمان زایمان است. در هر صورت بهتر است استرس نداشته باشید. هفته 35 سن بارداری شما در حدود هشت ماه است. شنوایی کودک در حال حاضر به طور کامل توسعه یافته است و جنین ۳۵ هفته ای سر و صدای بلند را پاسخ می دهد.

یبوست در هفته های آخر بارداری

این مورد در مقالات پیشین گفته شد اما از آنجایی که یبوست در دوران بارداری می تواند تحمل شرایط را سخت کند باید به آن توجه داشته باشید. حتما در نظر بگیرید که در رژیم غذایی خود از غذاهایی که فیبر زیاد دارند استفاده کنید. نوشیدن آب به مقدار کافی نیز در ماه هشتم بارداری الزامی است. کمبود آب بدن، شما را در معرض زایمان زودرس قرار می دهد.

وضعیت مادر در هفته سی و پنجم بارداری

در این هفته اندازه رحم شما چند برابر اندازه اصلی خود شده است. ممکن است در این زمان از بارداری انقباضات دردناكی را تجربه کنید. انقباضات کوتاه طبیعی است، اما در صورت تکرار و طولانی شدن آن، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

آزمایشات بارداری

در دوران بارداری و قبل از آن نیاز است که آزمایشات ویژه ای را انجام دهید تا از سلامت جنین خود اطمینان حاصل کنید. در این هفته از بارداری آزمایش یا سونوگرافی خاصی نیاز نیست مگر این که پزشک با توجه به شرایط شما انجام آزمایشی را ضروری بداند و یا جهت بررسی وزن و وضعیت جنین سونوگرافی درخواست نماید.


عوارض خطرناک بارداری برای مادر و جنین