هفته بیست و چهارم بارداری

هفته بیست و چهارم بارداری

هفته بیست و چهارم بارداری

با ورود به هفته بیست و چهارم بارداری دیگر نمی توان تغییرات زیادی را احساس کرد و تنها با استفاده از سونوگرافی می توانید از وضعت جنین با خبر شوید و تغییرات آن را احساس کنید.

تغییرات جنین در هفته بیست و چهارم بارداری

در این دوره از بارداری، جهش بسیار زیادی برای رشد مغر جنین ایجاد می شود.

ریه ها در هفته 24 بارداری بالغ می گردد و با استنشاق در مایع آمنیوتیک، هوا به داخل ریه ها راه پیدا می کند و جنین می تواند روش صحیح تنفس کردن را یاد بگیرد.

تغییر در رنگ پوست جنین یکی دیگر از تغییراتی است که در این زمان رخ می دهد. تا هفته 24 بارداری پوست جنین شفاف است، اما با ورود به این دوره از بارداری پوست حالت مات به خود می گیرد و تیره می شود.

در این هفته فعالیت های جنین در داخل رحم به نسبت افزایش می یابد و مادر کاملا متوجه لگد زدن و حرکات دست و پای جنین می گردد. همین طور مویرگ های خونی کوچک و ریز در این دوره از بارداری در بدن جنین شروع به تشکیل شدن می کنند.

در حقیقت می توان گفت در این هفته از بارداری تغییرات بسیاری ایجاد می شود. در زیر پوست جنین، چربی ها تجمع می یابد که این توانایی را ایجاد می کنند تا جنین بتواند درجه حرارت بدن خود را با بدن مادر تطبیق دهد.

در این زمان شما می توانید به راحتی با کمک انواع روش های سونوگرافی، چهره کودک خود را به خوبی مشاهده کنید، زیرا دیگر تمام اجزای صورت جنین شکل یافته اند.

نکات مورد توجه در هفته بیست و چهارم بارداری

بهتر است در این زمان از بارداری از لباس های نخی و آزاد استفاده کنید.

لازم است تا پزشک خود را انتخاب کرده باشید، اگر هنوز اعتماد کافی به پزشک خود ندارید، می توانید در انتخاب خود تجدید نظر کنید، هنوز زمان باقی مانده است.


هفته بیست و پنجم بارداری


Leave A Comment